Jak działa wzrok
Wzrok
Opis przebiegu procesów powstawania obrazu poprzez działanie układu nerwowego
Światło stymulujące fotoreceptory siatkówki pobudza procesy fotochemiczne i bioelektryczne. Zadaniem barwników w fotoreceptorach jest absorpcja światła. Barwnik zwany rodopsyną, znajdujący się w pręcikach, uwrażliwiany jest nawet na najmniejszą ilością energii, sprawiając, że pręciki uaktywniają się przy bardzo słabym świetle. Czopki siatkówki zawierają trzy różne barwniki, w tym jodopsynę, dzięki której stają się bardziej wrażliwe na jaśniejsze światło oraz kolory.
Impuls elektryczny wywołany przez fotoreceptory przesyłany jest z siatkówki przez jej komórki dwubiegunowe, drogą nerwów wzrokowych przez skrzyżowanie wzrokowe i pasma wzrokowe do ciał kolankowatych bocznych, których układ warstw jest podobny jak w siatkówce i które wstępnie przetwarzają informacje wzrokowe zarówno dla kolorów, jak i kształtów. Następnie poprzez promienistość wzrokową impulsy trafiają do kory wzrokowej w części potylicznej mózgu, gdzie uzyskują już ostateczny kształt ze wszystkimi postrzeganymi przez nas szczegółami (ruch, kształt i rozmiar).
Obraz, który powstaje na siatkówce jest obrazem rzeczywistym, odwróconym i pomniejszonym.
Wierzymy, że wychodząc z naszego salonu każdy klient będzie zadowolony, z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby tak się stało.
Kontakt
Salon-4Eyes@wp.pl
tel. 61 225 94 50
kom. 570 310 443