Jak wybrać okulary do komputera i czytania 2w1

Jak wybrać okulary do komputera i czytania 2w1

sty 27, 2024 | Okulary, Okulary, Porady, Salon optyczny

W dzisiejszych czasach, kiedy ekran komputera jest nieodłącznym elementem naszego życia zawodowego i prywatnego, ochrona wzroku stała się kluczowa. Okulary do komputera i czytania są odpowiedzią na te nowoczesne potrzeby. Czy warto więc zainwestować w taki wielofunkcyjny produkt czy lepiej wybrać dwie pary okularów specjalizujące się w swojej roli. W tym artykule postaramy się poznać wszystkie zalety i funkcje, jakie oferują okulary do komputera i czytania czyli 2w1.

Czym są okulary do komputera i czytania?

Większość z nas coraz więcej czasu spędza przed ekranami komputerów, co bezpośrednio się przekłada na negatywne skutki takiej aktywności dla naszych oczu. Odpowiednie okulary do komputera i  czytania mają za zadanie chronić nasz wzrok przed syndromem widzenia komputerowego. Objawia się on zmęczeniem, niewyraźnym widzeniem, łzawieniem oraz wysuszeniem oczu, również może prowadzić to do trudności z koncentracją i bólów głowy.

Ochroń oczy przed niekorzystnym światłem

Wykorzystując okulary do czytania i podczas pracy z komputerem możemy uchronić nasze oczy przed niekorzystnym wpływem niebieskiego spektrum światła emitowanego przez monitory ekranów. Warto też pamiętać że monitor może zakłócać regulację rytmu dobowego snu i czuwania prowadząc do problemów ze snem przez wielogodzinne korzystania z komputera. Z tego względu zarówno do czytania jak i do pracy przy komputerze najlepszym rozwiązaniem są odpowiednie okulary. Wybór odpowiednich okularów które spełnią potrzeby obu tych funkcji jest ogromną zaletą.

Okulary do czytania i komputera, niebieskie światło z ekranu monitora

Niebieskie światło z monitorów a okulary

Najważniejszą cechą okularów do czytania i pracy przy komputerze jest ochrona oczu przed światłem niebieski, które przyczynia się do zwiększonego zmęczenia wzorku. Okulary mogą posiadać odpowiednią powłokę antyrefleksyjną, odbijającą światło niebieskie (blue light), dzięki czemu oczy nie będą się w takich szkłach tak męczyć i pomogą w korzystaniu z różnego typu monitorów.

Istnieją również inne typy okularów tzw. z żółtymi szkłami, które zmniejszają zmęczenie oczu od niebieskiego światła. Zdecydowanie są one skuteczne ale powodują zmianę percepcji kolorów co np. dla pracy fotografa czy grafika komputerowego może być niepożądane.

Okulary korekcyjne do komputera i czytania w Poznaniu

Wielu z nas korzysta z okularów korekcyjnych a nasz nowoczesny styl życia często nie jest odpowiedni dla naszych oczu. Z tego względu korzystania z okularów korekcyjnych do czytania i pracy przy komputerze staje się coraz bardziej konieczne. Często pytają nas klienci czy korzystanie z okularów korekcyjnych może być używane do pracy z monitorami. Oczywiście że jest to możliwe szczególnie gdy prawie codziennie trzeba korzystać w pracy z telefonów, komputerów, laptopów czy innych typów ekranów emitujących niebieskie światło.

Korzyści z używania okularów do komputera i czytania

  1. Ochrona przed niebieskim światłem: Zmniejsza ryzyko zaburzeń snu i zmęczenia oczu.
  2. Wygoda użytkowania: Jedna para okularów do różnych zastosowań.
  3. Stylowy dodatek: Szeroka gama oprawek pasujących do każdego stylu.
  4. Wsparcie dla zdrowia wzroku: Zapobiega syndromowi widzenia komputerowego.
  5. Dostosowanie do różnych potrzeb: Dostępne w wariantach progresywnych i korekcyjnych.

Badanie wzroku w salonie optycznym 4EyesOptyk w Poznaniu

W naszym salonie 4EyesOptyk w Poznaniu możemy przebadać Państwa wzrok i dobrać odpowiednią moc okularów korekcyjnych do czytania i komputera. Wybierzemy wspólnie najlepszy kształt oprawek do okularów, aby były jak najwygodniejsze i dopasowane do Państwa potrzeb.

Praca przy komputerze, odpowiednie okulary do pracy przy komputerze i czytania

A co z okularami progresywnymi do komputera i czytania?

Okulary progresywne to rozwiązanie szczególnie dla osób starszych ale i nie tylko, które potrzebują różnej mocy widzenia z bliska i z daleka unikając przy tym konieczności posiadania dwóch par okularów. Taki typ okularów przydatny jest dla osób, posiadające trudności z czytaniem tekstu z bliska, a także dla tych doświadczających problemów z czytaniem tekstu na ekranie komputera (niewyraźny tekst, rozmazanie lub nieostry obraz). Przy pojawieniu się pierwszych objawów warto zastanowić się nad zakupem odpowiednich nowych okularów.

Osoba pracująca przy komputerze, grafik pracujący przy komputerze w okularach do komputera i czytania

Okulary korekcyjne dla pracowników biurowych, programistów oraz grafików komputerowych

Wybranie najlepszych okularów korekcyjnych do pracy i czytania przy komputerze jest niezwykle ważne w takich branżach gdzie praca z ekranem jest długotrwała. Najważniejsze jest wybranie odpowiednich okularów a dedykowane okulary do komputera będą najlepsze. Pozwalają na zmniejszenie zmęczenia oczu, odpoczynek oka oraz zapewniają odpowiednią ostrość i kontrast.

Rodzaj Okularów Główne Zalety Idealne Dla
Progresywne Korekta wzroku na różne odległości Osób z prezbiopią
Korekcyjne Korekta wad wzroku Osób potrzebujących korekcji
Do czytania i komputera Ochrona przed niebieskim światłem, zmniejszenie zmęczenia oczu Pracujących przy komputerze

Okulary do komputera, praca przy komputerze, okulary korekcyjne do komputera

Cena okularów do komputera i czytania

Jak wszystko również okulary do czytania i pracy przy komputerze dostępne są w różnym przedziale cenowym, uzależnione jest to szczególnie od dodatkowych powłok (antystatycznej, antyelektrostatycznej, hydrofobowej, odbijającej niebieskie światło),  korekcji wzroku czy strefowe np. progresywne. Warto zainwestować w dobre okulary, które pomogą nam w codziennej pracy.

Gdzie kupić okulary do komputera i czytania?

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu optycznego w Poznaniu przy ulicy Półwiejskiej 30/1, w którym będą mogli skonsultować się z naszym wykwalifikowanym personelem w celu dobrania najlepszych oprawek oraz okularów. Na miejscu można wykonać badanie wzroku i dobrać odpowiedni stopień korekcji. Szczególnie zachęcamy wszystkie osoby chcące kupić po raz pierwszy okulary do komputera i czytania.