Okulary słoneczne z korektą

Na co zwracać uwagę?

Okulary słoneczne z korektą: na co zwracać uwagę?

Okulary słoneczne z korektą — chronią wzrok

W słoneczne dni, bez względu na porę roku, należy chronić oczy przed promieniowaniem UV. Wzrok oraz delikatna skóra powiek są szczególnie wrażliwe na ich działanie. Siatkówka oka, która absorbuje światło, ma własny system ochrony przed ultrafioletem – rogówkę i soczewkę, jednak to za mało, by w odpowiedni sposób i trwale osłaniać nasz wzrok przed szkodliwymi czynnikami, prowadzącymi do dyskomfortu, a w wielu przypadkach do poważniejszych dolegliwości, na przykład zapaleń, zaburzeń widzenia, uszkodzeń czy niebezpiecznych chorób. Najlepszym wsparciem dla naszych oczu są okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim, wysokim filtrem.

Warto pamiętać, że nie każde z nich, nawet te opatrzone naklejką informacyjną i posiadające wyglądające na markowe oprawki, to okulary bezpieczne. Aby mieć pewność, że nasze oczy otrzymają właściwą ochronę, powinniśmy odwiedzić profesjonalny salon. Tutaj w wyborze dobrych okularów, wyposażonych w odpowiedni filtr, a także posiadających pasujące do naszej twarzy oprawki okularowe, pomoże nam profesjonalny optyk.

Różne warianty — różne możliwości

Jeszcze do niedawna osoby, które na co dzień noszą okulary korekcyjne ze zwykłymi szkłami lub szkłami fotochromowymi (przyciemniającymi się pod wpływem światła słonecznego), a chciały nosić okulary przeciwsłoneczne i zachować ostrość widzenia, zmuszone były zakładać soczewki kontaktowe. Obecnie coraz powszechniejsze jest stosowanie soczewek korekcyjnych przeciwsłonecznych do wybranych opraw.

Soczewki te są dobierane indywidualnie, tak jak zwykłe szkła korekcyjne i wytwarza się je pod konkretne zamówienie. Aby wyglądały jak normalne okulary przeciwsłoneczne, soczewki zabarwia się na jeden z kilkudziesięciu możliwych kolorów i wprawia w wybrane, niemal każde oprawki do okularów. Soczewki mogą zostać wyposażone na przykład w lustrzaną powłokę oraz mieć różne stopnie przejrzystości – od całkowicie zakrywających widok oczu za okularami, aż po te lekko zaciemnione. Okulary przeciwsłoneczne warto wzbogacić o powłokę antyrefleksyjną i polaryzację, które są szczególnie przydatne kierowcom i dodatkowo chronią oczy.

Optyk, do którego udamy się po poradę w kwestii okularów słonecznych z korektą wad wzroku, z pewnością doradzi nam, jaka forma ochrony naszych oczu będzie optymalna. Jak w przypadku zwykłych okularów, istotne będzie tu dopasowanie do kształtu twarzy i wygoda noszenia. Optyk oceni także, czy dane oprawki okularowe będą się nadawały do konkretnych szkieł.

W 4eyes optyk (Poznań) mamy szeroki wybór różnego typu okularów. W ofercie znajdziecie Państwo markowe oprawki do okularów korekcyjnych, okulary przeciwsłoneczne i soczewki kontaktowe. Zapraszamy na konsultacje okulistyczne. Nasz optyk służy Państwu poradą i odpowie na pytania.

Wierzymy, że wychodząc z naszego salonu każdy klient będzie zadowolony, z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby tak się stało.

Nasz salon

ul. Półwiejska 30/1
61–888 Poznań
Otwarte Pn.-Sob. 10.00 – 20.00

Jak dojechać?

Kontakt

Salon-4Eyes@wp.pl
tel.   61 225 94 50
kom. 570 310 443