Dofinansowanie na okulary dla pracownika

Odpowiednio dobrane okulary redukują zmęczenie spowodowane długą pracą, zwiększają komfort, chronią przed pogłębieniem się wady wzroku i wpływają na efektywność wykonywanych zadań. Dlatego, jeśli ponad 4 godziny swojej pracy wykonujesz przed komputerem, możesz uzyskać refundację na okulary, którą musi zapewnić Ci pracodawca.

Jak to działa?

Wskazania do dofinansowania

  • Oferta jest skierowana do osób, które w miejscu pracy mają styczność z monitorami ekranowymi, wpływającymi na pogorszenie wzroku.
  • Dofinansowanie nie przysługuje na soczewki kontaktowe, chyba że pracodawca postanowi inaczej i doradzi to okulista.
  • Kwotę refundacji ustala pracodawca i obowiązuje ona na szkła oraz oprawki.

Kwestie formalne

  • Dofinansowanie przysługuje osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę.
  • Pod uwagę nie jest brany staż pracy, więc pomoc otrzymuje każdy pracownik, bez względu na doświadczenie.
  • Możesz otrzymać całkowitą lub częściową refundację (kwotę regulują wewnętrzne przepisy i regulaminy firmowe)

Prosta procedura

  • Wystarczy zaświadczenie lekarskie potwierdzające wadę wzroku, wystawione podczas badań okresowych (prywatne wizyty nie są brane pod uwagę).
  • Pracownik sam kupuje okulary i dostarcza pracodawcy jedynie rachunek lub fakturę wystawioną na firmę.
  • Pracodawca określa częstotliwość udzielania dofinansowań, ale pracownik może wnioskować o nie zawsze, gdy tylko pogorszy mu się wzrok.

Jesteś przedsiębiorcą?

Doradztwo

Nie wiesz, jak wywiązać się z obowiązku i zapewnić pracownikom profilaktyczną opiekę zdrowotną? Odwiedź nasz salon optyczny i skorzystaj z szerokiej oferty okularów najwyższej jakości. Nasi specjaliści oferują profesjonalną obsługę, obejmującą wybór najlepszych szkieł i oprawek, które skutecznie poprawiają jakość widzenia. Doradzamy także, jak prawidłowo dbać o wzrok w pracy.

Wsparcie

Zadbaj o zdrowie swoich pracowników, a zyskasz wydajnych i zaangażowanych partnerów, którzy pomogą Ci rozwijać biznes. Syndrom suchego oka, podrażnienia i zmęczenie to główne objawy zbyt długiej pracy przy komputerze, którym możesz przeciwdziałać. Zdecyduj się na dofinansowanie okularów dla swoich pracowników, żeby zapewnić im bezpieczne i higieniczne miejsce pracy.

Czy pracodawca pokrywa całą kwotę na zakup okularów?

Pracodawca sam ustala, jaką kwotę przeznaczy na dofinansowanie. Może zgodzić się na refundację okularów w wyższym standardzie niż podstawowe, jednak wynika to jedynie z dobrej woli.

Czy pracownik może pokryć część kosztów?

Jeśli pracownikowi zależy na droższych szkłach i oprawkach, może samodzielnie pokryć nadwyżkę, której nie ureguluje dofinansowanie.

Czy pracodawca jest zobowiązany do finansowania zakupu okularów?

Pracodawca musi zapewnić pracownikom zatrudnionym na stanowiskach z monitorami ekranowymi profilaktyczną opiekę zdrowotną. Obowiązek ten wynika z przepisów.

Kontakt

Zapisz się