Kontakt

Szukają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania?
Zapraszamy do skorzystania z poniższych opcji kontaktu

Kilka słów o nas

Salon optyczny i nasz zespół

4eyes Salon Optyczny tworzy zespół wysoko wykwalifikowanej kadry, posiadającej zarówno szeroką wiedzą teoretyczną, zdobytą podczas specjalistycznych studiów, jak i praktyczną, uzyskaną podczas lat pracy przy produkcji i doborze soczewek okularowych oraz kontakcie z klientem. Nasz zespół stworzony jest wyłącznie z wykwalifikowanych optometrystów oraz doświadczonych optyków.

Specjalizujemy się przede wszystkim w indywidualnym doborze odpowiednich soczewek okularowych do dopasowanej wcześniej oprawy okularowej. Nie sztuką jest sprzedać produkt tylko pod względem wizualnym. Najważniejsze dla naszego zespołu jest to aby walory estetyczne szły w parze z odpowiednim doborem szkieł.

Każdego klienta obsługujemy w sposób indywidualny, oferując pomoc, dzieląc się wiedzą oraz poświęcając tyle czasu ile potrzebuje. Wiemy, że dobór właściwych opraw i szkieł wymaga czasu i uwagi. Nie zależy nam także na sprzedaży wyłącznie najdroższych okularów. Zawsze staramy się wyjaśnić Klientowi korelację pomiędzy ceną opraw i szkieł oraz ich jakością, pomagając zrozumieć która z opcji jest dla niego optymalna.

Nasz zespół dba o dobrze przemyślaną decyzję Klienta przed zakupem. Ważna jest dla nas pewność, że w zakupionych w naszym salonie okularach każdy będzie czuł się komfortowo.

Najważniejsze w 4eyes Salon Optyczny jest dobro klienta, gdyż działamy długofalowo.
Każdej osobie zwracamy uwagę iż podczas doboru oprawy nie liczy się wyłącznie jej wygląd, lecz przede wszystkim wygoda, czucie oprawy, ponieważ wraz z nią wstajemy, jako pierwszą zakładamy na nos i jako ostatnią zdejmujemy przed snem.

W Naszym Salonie Optycznym znajdą Państwo szeroki wybór najnowszych kolekcji opraw okularowych i będą mogli skorzystać z wiedzy doświadczonego zespołu optycznego.

Specjalizujemy się w doborze wszelkiego rodzaju opraw korekcyjnych do soczewek jednoogniskowych ale przede wszystkim w doborze soczewek progresywnych. Do tego celu posiadamy najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy, który dokonuje obliczeń kątów ustawienia oprawy w stosunku do oka, wykorzystując wszelkie możliwe parametry aby soczewka progresywna była optymalnie dopasowana do Naszej anatomii głowy oraz oka i nie sprawiała dyskomfortu w widzeniu obrazu. Staramy się zlikwidować wszelkiego rodzaju aberracje ograniczającego pole widzenia.

Dzięki odpowiedniej technice, doświadczeniu z Naszego Salonu wyjdą Państwa zadowoleni.

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Ból głowy i oczu u dzieci, problemy z nauką i czytaniem. Co zrobić?

Oko dziecka w wieku 0 – 14 lat cechuje się szczególnymi właściwościami – posiada świetną akomodację i jest zdolne „wyostrzać” obraz do 5 – 6 dioptrii. Zatem wzrok dziecka może sprawiać wrażenie prawidłowego nawet przy istnieniu dużej wady.
Sytuacja taka nie pozostaje jednak bez konsekwencji dla ogólnego stanu zdrowia dziecka i często pojawią się towarzyszące bóle głowy i oczu, złe samopoczucie oraz apatia. Dziecko zaczyna mieć kłopoty z nauką i niechętnie czyta książki. Objawów takich nie można bagatelizować. Należy niezwłocznie odwiedzić okulistę i przeprowadzić pełne badanie wzroku dziecka.

Często w pracy, wieczorem moje oczy są zmęczone. Co może pomóc?

W czasie pracy, czytania upewnij się czy oświetlenie jest odpowiednie. Nie tylko czy nie jest za słabe, ale też czy nie oślepia. Po dłuższym okresie czytania, pracy przy komputerze, zrób sobie przerwę patrząc w dal. Możesz też pomóc odpocząć oczom zakrywając je dłońmi. W miarę możliwości, często zmieniaj odległość z jakiej pracujesz, a jeśli odczuwasz coraz większe zmęczenie oczu, to trzymaj przedmioty z większej odległości.
Jeśli jednak stany te utrzymują się, to udaj się na wizytę do specjalisty.

Co to jest krótkowzroczność?

Krótkowzroczność jest wadą układu optycznego oka, w której promienie świetlne załamane przez układ optyczny, skupiają się przed siatkówką. Uniemożliwia to prawidłowe widzenie obiektów znajdujących się w oddali, podczas gdy widzenie z bliska jest dobre.

Jak koryguje się krótkowzroczność?

Krótkowzroczność koryguje się przez zastosowanie ujemnej (minusowej) soczewki okularowej lub ujemnej soczewki kontaktowej.

Co to jest nadwzroczność (dalekowzroczność)?

Nadwzroczność jest wadą układu optycznego oka, w której promienie świetlne załamane przez układ optyczny, skupiają się za siatkówką. Efektem jest zamazany obraz, zwłaszcza podczas patrzenia z bliska oraz trudności z dłuższym czytaniem. Wada może być przyczyną bólu głowy i podrażnień spojówki.

Jak koryguje się dalekowzroczność?

Nadwzroczność koryguje się przez zastosowanie dodatniej (plusowej) soczewki okularowej lub dodatniej soczewki kontaktowej.

Co to jest astygmatyzm?

Astygmatyzm (niezborność) jest wadą układu optycznego oka, w której promienie świetlne biegnące w jednej płaszczyźnie są załamane przez układ optyczny inaczej niż promienie biegnące w innej płaszczyźnie. Gałka oczna ma wówczas kształt podobny do piłki do rugby. Promienie świetlne skupiane są w różnych punktach przed lub za siatkówką. Zatem widziane obrazy są nieostre i zniekształcone. Często pojawiają się bóle głowy, pieczenie i przemęczenie oczu.

Jak koryguje się astygmatyzm?

Astygmatyzm koryguje się przez zastosowanie cylindrycznej (torycznej) soczewki okularowej lub cylindrycznej soczewki kontaktowej.

Co to jest prezbiopia (starczowzroczność)?

Prezbiopia jest wadą układu optycznego oka, pojawiającą się w okolicach 40 roku życia, która polega na osłabieniu zdolności oka do akomodacji. Wówczas mięsień rzęstkowy traci stopniowo swoją moc
uwypuklania soczewki i zaczynamy mieć problemy z widzeniem bliży, czytaniem, szyciem…
Podczas oglądania przedmiotów z bliska promienie świetlne skupiane są za siatkówką. Zatem obraz bliży tworzony na siatkówce oka i przekazywany do mózgu jest nieostry.

Jak koryguje się prezbiopię?

Prezbiopię koryguje się przez zastosowanie dwuogniskowej lub progresywnej soczewki okularowej lub soczewki kontaktowej.